Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020

Rekrutację rozpoczyna spotkanie informacyjne

28 lutego 2019 (czwartek) o godz. 13:00 w budynku D-20, sala 10AC

Student Wydziału Matematyki zainteresowany wyjazdem na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ powinien wziąć udział w spotkaniu informacyjnym, a następnie emailowo do 7 marca 2019 zgłosić chęć wyjazdu Koordynatorowi Wydziałowemu z podaniem wybranej uczelni i ewentualnie uczelni rezerwowej z aktualnej listy uczelni partnerskich dla Wydziału Matematyki.

Przy kwalifikowaniu kandydatów na wyjazdy brane będą pod uwagę przede wszystkim następujące ogólnouczelniane kryteria oceny:

• dobre wyniki w nauce - średnia ocen (na podstawie zaświadczenia z Dziekanatu; ważona średnia ocen z dotychczasowego toku studiów),
  • znajomość języka obcego, w jakim będą prowadzone zajęcia w uczelni partnerskiej studenta, na poziomie minimum B2.2 lub B2E. Zaświadczenia potwierdzające znajomość języka obcego z innych uczelni niż PWr będą rozpatrywane indywidualnie. Uczelnia akceptować będzie wyłącznie studentów posiadających odpowiednie kwalifikacje językowe, pozwalające im na studiowanie w języku uzgodnionym z uczelnią partnerską. Kandydat powinien przedstawić Koordynatorowi Wydziałowemu posiadany certyfikat językowy (oryginał do wglądu) najpóźniej na 3 dni przed terminem sporządzenia list kandydatów na Wydziałach (czyli do 11 marca 2019 r.). Kopię dokumentu trzeba będzie dołączyć do dokumentów aplikacyjnych, składanych w DSM. Wykaz certyfikatów potwierdzających znajomość języka obcego, uznawanych w procesie rekrutacji znajduje się na stronie SJO. Studenci nieposiadający stosownych certyfikatów, przystępują do egzaminów organizowanych przez DSM. Z egzaminu językowego zwolnione są osoby, które przystąpiły do niego w poprzednich latach i uzyskały pozytywny wynik (do 2 lat wstecz). Egzamin językowy na poziomie B2 będzie przeprowadzony w dniu 16 marca 2019 r.

Kandydaci proszeni są o przygotowanie i przedstawienie Koordynatorowi Wydziałowemu do 11 marca 2019 r. pierwszej wersji następujących dokumentów:

do którego należy dołączyć opisy kursów planowanych do realizacji na uczelni zagranicznej porównanych z zakresem kursów z danego semestru na PWr.

Opcjonalnie: Krótki list motywacyjny. (Patrz też przykłady w prezentacji ze spotkania informacyjnego dla studentów W13).

Ponadto także do 11 marca 2019 r. należy dostarczyć:

• zaświadczenie o średniej ocen (otrzymane w Dziekanacie W13),
  • dokument potwierdzający znajomość języka obcego (o ile kandydat posiada taki dokument).

Dopracowane dokumenty w wersji papierowej należy złożyć Koordynatorowi Wydziałowemu do 13 marca 2019 r.