10-lecie Akademii Młodych Uczonych i Artystów

Data: 16.10.2020
Miejsce wydarzenia: AMUiA online

pokaż na mapie

Powołana przez Prezydenta Wrocławia w 2010 roku Akademia Młodych Uczonych i Artystów to wyjątkowa grupa młodych naukowców i artystów, która działa na rzecz interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń, stawiająca sobie za cel zmniejszenie odległości pomiędzy naukami ścisłymi i humanistycznymi. Wskazuje na uzupełnianie i dopełnianie się tych dziedzin.

Z okazji 10-lecia zaplanowano jubileuszową konferencję, która odbędzie się  w całości online w piątek 16 października.

Konferencja online w ZOOM                  Meeting ID: 789 3866 1137
                                                    Passcode: 6iYjUc

Na otwarciu obecność potwierdzili:
- profesor Tadeusz Luty - Honorowy Przewodniczący Konferencji Rektorów Polskich, członek Honorowej Kapituły AMUiA,
- profesor Arkadiusz Wójs - Rektor Politechniki Wrocławskiej, dyrektor wrocławskiego oddziału Academii Europea,
- Tomasz Janoś - dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

amuia_program_link01.pngTytuły wykładów:

• Żelazo: panaceum na sercowe kłopoty? Trudności interdyscyplinarności
  • Odkrywanie naukowych tajemnic poza laboratorium
  • Czy Akademia/akademia powinna być zaangażowana?
  • Popularyzacja nauki - blaski i cienie
  • Nowe media i zdalne nauczanie w Akademii, Szkole i Przedszkolu. Refleksje filozoficzne i praktyczne.
  • Góry: jak o nich opowiadać, żeby nas słuchano? O poznawczej roli geoturystyki i wyzwaniach dla Akademii
  • Odpad i surowiec - zastosowanie metod bio do odzysku cennych składników
  • „Miej serce i patrzaj w serce” – czy Mickiewicz przewidział rozwój radiologii serca i naczyń?
  • Caspar Neumann. Dusze i fundusze