Finał VI edycji Konkursu Continuum

Data: 20.05.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska

pokaż na mapie

Już niebawem finał VI edycji Konkursu Continuum organizowanego przez studentów z Koła Naukowego Matematyki Politechniki Wrocławskiej. W tym roku ma on zasięg ogólnopolski. Jest to konkurs adresowany nie tylko do studentów matematyki, ale także licealistów i studentów innych kierunków, którzy pasjonują się matematyką. Zawodnicy mierzą się z ciekawymi, niestandardowymi zadaniami z różnych dziedzin matematyki: m.in analizy, algebry i geometrii. Pierwszy etap był korespondencyjny i wyłonił finalistów, którzy 20 maja zmierzą się z zadaniami na Politechnice Wrocławskiej. Po zmaganiach finałowych uczestnicy będę mieli okazję zagrać w gry planszowe firmy G3. Nagrodami głównymi w konkursie są czytniki e-booków oraz nagrody ufundowane przez sponsorów: G3, wydawnictwo GIS, Logimix i Mag Planszowy.