Kurs dokształcające SJO organizowane z firmą „Capgemini”

Data: 26.09.2019 Kategoria: Studenci

Firma Capgemini oraz Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej organizują dla studentów III roku (I stopień) oraz II roku (II stopień) kierunku Informatyka oraz kierunków pokrewnych bezpłatny, roczny kurs języka niemieckiego na poziomie podstawowym A2+ i jego kontynuację w semestrze letnim na wyższym poziomie.  Zajęcia z niemieckiego mają indywidualny program nauczania, napisany we współpracy z firmą Capgemini, zawiera elementy z branży IT.

Najlepsi uczestnicy kursu będą mieli możliwość odbycia stażu i/lub praktyki w firmie Capgemini oraz podjęcia pracy. Student po pozytywnym ukończeniu kursu będzie mógł uznać w/w kurs jako obowiązkowy lektorat za zgodą Dziekana własnego wydziału. Każdy student będzie mógł podejść do płatnego egzaminu certyfikowanego ACERT.

Zapisy odbędą się w terminie 16.09.-30.09.2019 poprzez Edukację CL. W dniu 2.10.2019 planowany jest test z języka niemieckiego, który będzie podstawą do kwalifikacji na kurs do dwóch grup.

Liczba miejsc ograniczona! Grupa będzie liczyć 14 osób.

Koordynatorem projektu jest z-ca dyrektora SJO ds. dydaktyki mgr Iwona Frankiewicz, a kierownikiem kursu Kierownik Zespołu Języka Niemieckiego  mgr Beata Brocka.

Szczegółowy opis projektu znajduje się tutaj.