Nagrody dla naszych pracowników podczas Święta Politechniki Wrocławskiej

Data: 16.11.2022 Kategoria: Wydarzenie

Tradycyjnie 15 listopada obchodzimy jako Święto Politechniki. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich znajdującym się na Skwerze prof. Idaszewskiego. Następnie na tablicy w Alei Profesorów odsłonięto dwanaście nowych nazwisk. Tylu bowiem uczonych odebrało w ostatnim czasie nominacje profesorskie z rąk prezydenta RP. Z Uroczystości Święta Politechniki Wrocławskiej odbywającej się w Auli można zobaczyć relację na kanale YouTube

W trakcie obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej tytuł doktora honoris causa otrzymał dr inż. Michel Virlogeux, prof. École Nationale des Ponts et Chaussées, który wygłosił również okolicznościowy wykład.

Grafika do doktora honoris causa

Poznaliśmy laureata Europejskiej Nagrody Naukowej im. Stanisława Lema 2022. Został nim specjalizujący się w optoelektronice prof. Samuel Stranks z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Biotechnologii Uniwersytetu w Cambridge.

Grafika do nagrody Lem Prize

Nagrody naukowe i stypendia rektora PWr dla wyróżniających się pracowników naukowych i  badawczych

specjalne_plaskie.jpg

palmowski_zbigniew.pngNagroda Naukowa im. Hugona Steinhausa została przyznana prof. Zbigniewowi Palmowskiemu, który w 2013 roku otrzymał nagrodę o tej samej nazwie od Polskiego Towarzystwa Matematycznego, a w 2021 nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Pozostałe specjalne Nagrody Naukowe otrzymali:

• Nagrodę Naukową im. Jana Mikulicza-Radeckiego
    prof. Daoud Iskander z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki,
  • Nagrodę Naukową im. Igora Kisiela
    prof. Wojciech Lorenc z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego
  • Nagrodę Naukową im. Dionizego Smoleńskiego:
    – dr inż. Patrycja Szymczyk-Ziółkowska z Wydziału Mechanicznego,
    – dr inż. Jan Zaręba z Wydziału Chemicznego,
    – dr hab. inż. Piotr Cyganowski z Wydziału Chemicznego.

malecki_jacek01.pngStypendia rektora zostały przyznane w dwóch kategoriach: aktywności publikacyjnej i projektowo-wdrożeniowej. Nasz pracownik dr hab. inż. Jacek Małecki, prof. uczelni otrzymał stypendium w kategorii aktywności publikacyjnej.

Tegoroczni laureaci  z pozostałych wydziałów to:

• Wydział Architektury:
    – dr hab. inż. arch. Marcin Brzezicki, prof. uczelni
    – dr hab. inż. Waldemar Bober, prof. uczelni
  • Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii:
    – dr hab. inż. Justyna Woźniak, prof. uczelni
    –
    dr Magdalena Worsa-Kozak
  • Wydział Podstawowych Problemów Techniki :
    – dr inż. Mateusz Dyksik
  • Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów:
    – prof. Karol Malecha

stypendia_plaskie.jpg

Najlepsi absolwenci studiów I i II stopnia

dawid_szarek.pngPodczas uroczystości w Auli ogłoszono nazwiska najlepszych absolwentów studiów Ii II stopnia, wręczono także nagrody ubiegłorocznym laureatom. Najlepszym absolwentem studiów II stopnia w roku akademickim 2020/2021 uznano Dawida Szarka, który ukończył kierunek Applied Mathematics na Wydziale Matematyki. Dawid obecnie jest pracownikiem Wydziału.

W tym roku na Wydziale Matematyki Najlepszym Absolwentem studiów pierwszego stopnia został Jacek Wszoła, który ukończył kierunek matematyka i statystyka, a Najlepszą Absolwentką studiów drugiego stopnia Joanna Waczyńska, która ukończyła Applied Mathematics.

„Lew Politechniki Wrocławskiej” dla wyjątkowej dwójki

Od 2011 r. obecny i byli rektorzy Politechniki Wrocławskiej wręczają 15 listopada Lwy Politechniki Wrocławskiej. To wyraz szczególnego wyróżnienia dla pracowników uczelni, niezależnie od zajmowanych przez nich stanowisk, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami rozsławiają uczelnię i podnoszą jej prestiż w środowisku akademickim.

Grafika do nagrody Lew Politechniki - grafika