Otwarty wykład profesora Aleksandra Werona

Data: 28.01.2020
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej D-20

pokaż na mapie

W dniu 28 stycznia brprof. Aleksander Weron wygłosi wykład pt. „Anomalne dyfuzje i klasyfikacja danych w biologii molekularnej”. Wykład rozpocznie się o godzinie 14:00 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, Janiszewskiego 8). Będzie to pierwsze w tym roku wydarzenie naukowe organizowane w ramach cyklicznych spotkań Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej.

Prof. Aleksander Weron jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, ale od 1968 roku życie zawodowe związał z Politechniką Wrocławską. W 1990 roku Profesor założył Centrum im. Hugona Steinhausa, którego Dyrektorem jest do dziś. To w nim matematycy, ekonomiści, informatycy, fizycy, chemicy oraz inżynierowie, pracujący w Centrum prowadzą badania, formułują postulaty i rozwiązują problematy na równych prawach. Podstawową badań powołanego 30 lat temu Centrum  są metody stochastyczne stosowane do modelowania w różnych dziedzinach nauki i przemysłu. Profesor jest autorem ponad 130 artykułów w czasopismach naukowych o międzynarodowym zasięgu, a obecnie jego zainteresowania koncentrują się na modelowaniu matematycznym w biologii molekularnej i medycynie, opracowane wyniki zostały opublikowane w 2017 r. w czasopiśmie naukowym Nature.  W 2019 roku otrzymał nagrodę „Dolnośląski Klucz Sukcesu” za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Wstęp na wykład jest wolny, ale  wymagana jest rejestracja na portalu evenea.