Znane są wyniki trzeciej edycji konkursu Beethoven Classic 3 na polsko-niemieckie projekty badawcze. Wśród laureatów konkursu znalazł się prof. Krzysztof Bogdan. Projekt pt. „Analiza wrażliwości dla operatorów nielokalnych z zastosowaniami do procesów skokowych” jest wynikiem współpracy dwóch ośrodków badawczych - Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Po stronie polskiej grant będą realizować: prof. Krzysztof Bogdan, dr hab. Oleksii Kulyk i dr inż. Karol Szczypkowski, a po stronie niemieckiej prof. Rene Schilling z zespołem.
Projekt badawczy dotyczy teorii skokowych procesów losowych. Pierwszy etap badań będzie polegał na konstrukcji procesów typu Lévy’ego. Następnie zostanie zbadane jak dynamika takiego procesu zależy od punktu, z którego on startuje oraz od intensywności jego skoków, która może zmieniać się w czasie i przestrzeni. Wyniki zostaną wykorzystane do aproksymacji i analizy statystycznej procesów stochastycznych w oparciu o skończoną liczbę obserwacji. Ponadto obserwacja procesu w długim czasie będzie podstawą opisu jego globalnych tendencji.
To kolejny projekt realizowany we współpracy z niemieckimi zespołami naukowców. W 2017 roku prof. Aleksander Weron otrzymał grant „Matematyczne i fizyczne modelowanie danych typu Big Data dla eksperymentów Single Particle Tracking" w ramach konkursu Beethoven 2, który jest realizowany przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą.